Tuja szmaragd – pielęgnacja

Tuja szmaragd pielęgnacja

 Tuja szmaragd pielęgnacja czyli podlewanie, przycinanie i nawożenie żywotnika zachodniego.

Małe sadzonki należy chronić przed szybkim wysychaniem podłoża. Warto wspomnieć, że pielęgnacja żywotnika zachodniego nie ogranicza się tylko do podlewania, nawożenia i przycinania rosliny.

tuja szmaragd pielęgnacja

Tuja szmaragd jak również inne tuje –  nie tolerują również psiego moczu. Najlepiej więc sadzić te rośliny z uwzględnieniem odgrodzenia ich od naszego pupila.

Podlewanie tuji szmaragd

Tuje najlepiej podlewać wczesnym rankiem lub wieczorem. Tuje to rośliny bardzo wymagające jeżeli chodzi o kwestię nawadniania.

Powinno się unikać zraszania igieł, by uniknąć poparzenia ich w promieniach słonecznych. Krzewy warto również podsypać ściółką lub drobną korą, która zapobiegnie szybkiemu obsychaniu korzeni rośliny.

Przycinanie tuji szmaragd

Jeśli chodzi o przycinanie rośliny, należy to wykonywać bardzo ostrożnie i starannie. Tuje przycina się od końca marca do sierpnia – 2-3 razy w ciągu sezonu. Przycinamy czubki i zeszłoroczne przyrosty o 50-70%.

Należy również pamiętać przy tym o usunięciu wszystkich martwych, brązowych gałązek.

Pierwsze cięcie przeprowadzamy przed rozpoczęciem wegetacji, w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia, kolejne – latem gdy ciemnieją młode przyrosty (w czerwcu).

Odpowiednio podlewana i nawożona roślina odwdzięczy nam się pięknym wyglądem przez wiele lat i stanie się ciekawą ozdobą naszego ogrodu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: